Başarı Hikayeleri

Trabzon İl Halk Kütüphanesi

Trabzon İl Halk Kütüphanesi 1961 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Kütüphanede görme özürlüler için bir çalışma ortamı, çocuk bölümü, eski harfli basma eserler, yazma eserler, okuma ve araştırma salonu, internet ve süreli yayınlar bölümleri yer almaktadır.

berqNET FireWal - Trabzon İl KütüphanesiKütüphane yetkilileri ağ güvenliği ve yasal loglama projesinde yeni nesil güvenlik duvarı berqNET bq50 UTM çözümünü tercih etti. Logo Siber Güvenlik Trabzon Bölgesi İş Ortaklarından Tekobiz Elektronik, berqNET projesini kurulum öncesi ve sonrası destek sistemiyle Trabzon İl Halk Kütüphanesi’ne başarıyla teslim etti.

Kütüphane yetkilileri öncelikle kurum ağına internet veya yerel ağ üzerinden olabilecek siber saldırılara tedbir almak istediler. Siber saldırılara yönelik olarak berqNET UTM’in IPS/IDS (saldırı tespit/saldırı engelleme) özelligi ile çift katmanlı koruma sistemi devreye alındı. Ek olarak berqNET UTM’in antivirüs koruması ile zararlı yazılımlara karşı koruma sağlandı.

berqNET UTM üzerinde kütüphane yetkililerinin belirledikleri web filtreleme kuralları ile kurum çalışanlarının internet erişimleri kontrol altına alındı, istenmeyen sitelere erişim engellendi veya sınırlandı. berqNET UTM raporlama özelliği sayesinde ise yöneticilerin raporları berqNET UTM arayüzünden kolayca görebilmeleri sağlandı.

Trabzon İl Halk Kütüphanesi, berqNET UTM’in üzerinde tümleşik olarak yer alan 5651 sayılı kanuna uygun loglama çözümünü kullanarak yasal logları kolayca tutmaya başladı.


Pdf dosyası için tıklayınız.
Sizi iyi tanıyoruz,
Tehditleri biliyoruz,
İhtiyaçlarınızı biliyoruz.
Çözümünüz berqNet